כתיבת תוכן לאתר

קידום אתרים אורגני תלוי כמעט לחלוטין בהימצאות של תוכן איכותי בדפי האתר. תוכן שמגשים שתי מטרות מרכזיות: משוחח עם הגולשים ו"קורץ" למנועי החיפוש.

כותבת תוכן לאתר

אז מה הקשר בין קידום אתר לבין תוכן איכותי?

התוכן באתר חייב לתת ערך מוסף לגולש. מעבר להיבטים "טכניים" הנוגעים למילות מפתח, ביטויי חיפוש וצפיפותם, התוכן באתר אינטרנט חייב להיות בעל ערך מוסף. גוגל, שהכנסותיה ושמה הטובה מבוססים על היכולת לספק לגולשים תוצאות מדויקות, נוקטת במדיניות של אפס סובלנות כלפי תכנים לא איכותיים.

הדרך לליבו של גוגל עוברת בליבו של הגולש. אם הגולשים מגיעים לאתר ומקבלים מידע שמספק להם מענה לצורך, הדברים באים לידי ביטוי גם בתוצאות החיפוש.

זאת מכיוון שהגולשים ממשיכים לגלוש באתר, נשארים בו זמן ממושך – מאותתים לגוגל שכאן נמצא תוכן איכותי בהקשר לביטויי החיפוש שהוקלדו כדי להגיע לאתר הזה.

כתיבת תכנים מקוריים ולא משוכפלים

אחד הנושאים שגוגל רגישה אליהם הוא תוכן משוכפל ולא מקורי. מדובר בעניין שיש לו שני פנים – תוכן שהועתק מאתרים אחרים (עם או בלי רשות) ותוכן מועתק בתוך האתר עצמו.

בכל הנוגע לתכנים ששוכפלו מאתרים אחרים זו לא רק בעיה מול גוגל. העתקת תכנים מאתרים אחרים ללא קבלת אישור היא הפרת זכויות יוצרים, העלולה לגרור בעיות משפטיות ולהוליד תביעות מיותרות.

בנוסף, גם אם התכנים אינם מפרים זכויות יוצרים (למשל, תוכן שהעסק כתב לאתר אחר ומפרסם גם באתר שלו), הערך של האתר יכול להיפגע במנועי החיפוש.

הסוגיה השנייה, תכנים משוכפלים באתר, מאפיינת מצבים שבהם אותו התוכן מופיע בעמודים שונים באתר. עניין נפוץ במיוחד בחנויות ווירטואליות, אתרים קטלוגיים אבל לא רק.

תכנים משוכפלים בתוך האתר גורמים נזק מבחינת SEO גוגל מתקשה לזהות את העמודים החשובים ונתקל במכשולים בהבנת היררכיית התוכן. כך נוצרים לדוגמה מצבים בהם עמודים משניים וצדדיים מאפילים על עמודים חשובים יותר.

כתיבת תוכן לקידום אורגני

אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך של קידום אתר אורגני הוא מחקר מילות מפתח. זהו מחקר שבמסגרתו בודקים מה הגולשים מחפשים בגוגל, איך הם מחפשים, וכיצד לייצר עבורם תכנים ממוקדי מטרה.

תוצאותיו של מחקר מילות מפתח מאפשרות לספק הכוונה למילים וביטויים שצריכים להופיע בטקסט האתר.